Bezpečnostní opatření v knihovně

06.10.2020 09:59

Milí čtenáři,

protože nám maximálně záleží na tom, aby knihovna byla bezpečným místem a nemuseli jste se bát, půjčovat si knihy, časopisy nebo třeba hry, vracíme se opět k bezpečnostním opatřením z letošního jara.

• Samozřejmostí jsou roušky, rozestupy a dezinfekce.

• Zavádíme opět karanténu pro knihy, to znamená, že budou po vrácení na pět dní uloženy do beden a až poté opět puštěny do oběhu.

• Omezujeme počet osob v knihovně na max. 10, a prosíme vás o zkrácení doby v knihovně, na nezbytné minimum, s tím souvisí i omezení používání počítačů. Můžete využít možnosti objednat si odložení knih skrz webový katalog. Knihy pro vás připravíme u výpůjčního pultu, kde si je následně po předložení průkazu čtenáře vyzvednete.

Věříme, že tato opatření budou dostatečná a nedojde k uzavření knihoven, jako se stalo na jaře.

Děkujeme za dodržování pravidel.