NEJVÍCE ŽÁDANÉ KNIHY V MĚSÍCI ÚNORU

07.03.2017 12:42

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - BLIŽŠÍ INFORMACE

23.02.2017 15:18

Výtvarná soutěž s názvem „Moje letní čítárna pod širým nebem“ aneb navrhni si svůj prostor pro čtení, proběhne od 20. března do 26. května 2017. Miluješ knihy a rád/a čteš? Baví tě zároveň malovat, kreslit či modelovat a máš dostatek fantazie? Právě pro tebe je určena tato výtvarná soutěž, při které můžeš navrhnout letní čítárnu za Komunitním centrem v Kunovicích. Zúčastnit se můžeš ve dvou věkových kategoriích:

I. kategorie - 10 - 14 let

II. kategorie - 15 - 20 let

Své práce můžete odevzdat osobně v městské knihovně Kunovice nebo poštou na adrese Městská knihovna Kunovice, panská 24, 686 04 Kunovice. Na obálku připište heslo Soutěž - „Moje letní čítárna pod širým nebem“. Přijímáme obrázky všech formátů, materiálů a různých výtvarných technik - malba, kresba, modelování apod. nezapomeňte k obrázku přidat papír se svým celým jménem, adresou, adresou školy/zaměstnání a platným kontaktem! (email, telefon). Všechny obrázky budou součástí výstavy v Městské knihovně Kunovice a vybrán bude nejlepší návrh během června, který se i zrealizuje! Po ukončení výstavy je možné si práce vyzvednout. Odměněni budou tři nejlepší v dané kategorii.

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA - BLIŽŠÍ INFORMACE

23.02.2017 14:37

Stále jen plánujete, co si vše chcete přečíst a nezbývá Vám čas na to dodržet? Zkuste se motivovat naší čtenářskou výzvou o ceny. O co jde? Čtenářská výzva je tematický seznam knih, který splňuje určitá kritéria, která se zavážete v daném časovém období přečíst. Podmínky pro zapojení do čtenářské výzvy:

a) musíte být čtenářem Městské knihovny Kunovice
b) knihu si musíte vypůjčit v Městské knihovně Kunovice
c) pro zařazení do soutěže stačí přečíst alespoň 5 knih

Za každou vypůjčenou a přečtenou knihu v období od 13. 3. do 20. 9. 2017 dostanete razítko do čtenářského listu. Po tomto datu se odevzdají vyplněné čtenářské listy s razítky a bude k dispozici tištěný i online čtenářský kvíz, který bude vycházet ze všech přečtených knih. Vyhrává čtenář, který zodpoví co nejvíce správných odpovědí a přečte co nejvíce knih. Vypůjčené a přečtené knihy musí splňovat následující kritéria:

1. kniha začínající stejným písmenem jako Vaše křestní jméno
2. kniha inspirovaná skutečnou událostí
3. kniha s dětským hrdinou
4. kniha, která byla zfilmována
5. kniha od autora, který získal Nobelovu cenu